

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 kΩ |
| Height - Seated (Max) | 2.08 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Drive Level | 1 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 1236
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67625
Ext.Price$0.67625
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67625 | $0.67625 |
| 10 | $0.55741 | $5.57410 |
| 25 | $0.54136 | $13.53400 |
| 50 | $0.52578 | $26.28900 |
| 100 | $0.51210 | $51.21000 |
| 300 | $0.48713 | $146.13900 |
| 500 | $0.46337 | $231.68500 |
| 1000 | $0.45653 | $456.53000 |
| 3000 | $0.43773 | $1313.19000 |
